کفپوش های ورزشی

کفپوش ورزشی

تنوع بسیار بالای طرح , ابعاد و کیفیت در کفپوش های پارکینگی باعث شده است که انتخاب نوع کفپوش برای خیلی از مردم که اطلاعات کافی ندارند به امری سخت تبدیل شود . با دانشتن چند پارامتر ساده و اطلاعات جزئی در باره متریال کفپوش ها میتوانید تا حدود نسبتا زیادی از بابت خرید کفپوش مناسب مطمئن باشید .

کفپوش ورزشی دو میدانی

کفپوش دومیدانی - سری ورزشی کلاسیک اسپری برای سالن های رو باز دومیدانی

کفپوش های ورزشی و بخصوص کفپوش های دومیدانی عمدتا از پلی یورتان تولید میشوند . و استانداردهای بین‌المللی تمام کفپوشهای ورزشی بر پایه این رزین می‌باشد. کفپوش ورزشی دومیدانی اسپری  از ۳ لایه تشکیل شده است که در ضخامت های ۱۱ تا ۱۲ میلیمتر اجرا میشود.

 

 


 

لایه های کفپوش ورزشی دومیدانی اسپری ( ۳ لایه)

لایه پرایمر کفپوش

01

این لایه که از آن به لایه پرایمر کفپوش های دومیدانی پلی یورتان نام میبرند بر پایه رزین پلی‌یورتان، با خاصیت چسبندگی بسیار بالا و نفوذپذیری عالی، بعنوان پرایمر در لایه اول بر روی سطح زیرکار اعمال می‌شود تا بستری مناسب جهت نصب لایه مافوق ایجاد شده که باعث افزایش چسبندگی سطح زیرین کفپوش ورزشی دومیدانی به لایه‌ بالایی خواهد شد.


02

لایه شوک پد کفپوش اسپری

پس از آماده‌سازی سطح، لایه شوک پد(SBR) بر روی آن اجرا می‌شود. این لایه در ضخامتهای یکسان و از بهم چسباندن خرده لاستیکهای اصلاح شده با چسب پلی‌یورتان اجرا می‌شود. این لایه دارای ضخامت ۱۰ میلیمتر می باشد.

 


 

03

لایه بتونه ماستیک کفپوش دومیدانی اسپری ( این لایه بصورت انتخابی میباشد)
این محصول بر پایه رزین پلی‌یورتان با خاصیت چسبندگی بالا و خاصیت تیکسوتروپ خوب، جهت پر کردن درزها و خلل و فرج لایه شوک پد(SBR) چسبانده شده بر روی سطح،بطور انتخابی میتواند بکار ‌رود. این محصول با دارا بودن الاستیسیته بالا، سازگاری بسیار ی با لایه‌ بعدی دارد.


 

 

04

گرانول EPDM به همراه رزین پلی یورتان
این لایه که شامل خرده لاستیک‌های EPDM می‌باشد نیز با رزین پلی‌یورتان باند شده بصورت اسپری اشباع می شود.


کفپوش ورزشی دو میدانی دو لایه

کفپوش ورزشی دومیدانیپلی‌یورتانهای دولایه با توجه به خاصیت بالای جذب تنش‌ها وشوکهای وارد شده، انعطاف پذیری بالا و متخلخل بودن سطح امروزه یکی از بهترین موادی هستند که در صنایع بسیاری ازجمله صنعت ورزش، کفپوشهای دومیدانی، باشگاههای بدنسازی و زمین بازی کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرند و استانداردهای بین‌المللی تمام کفپوشهای ورزشی دومیدانی بر پایه این رزین می‌باشد. این کفپوش از ۳ لایه تشکیل شده است که در ضخامت های ۱۵ تا ۲۰ میلیمتر اجرا میشود.


 

01قسمت پرایمر در کفپوش ورزشی دومیدانی

پرایمر  کفپوش دولایه دومیدانی

پرایمر کفپوش ورزشی دولایه دومیدانی بر پایه رزین پلی‌یورتان، با خاصیت چسبندگی بسیار بالا و نفوذپذیری عالی، بعنوان پرایمر در لایه اول بر روی سطح زیرکار اعمال می‌شود تا بستری مناسب جهت نصب لایه مافوق ایجاد شده که باعث افزایش چسبندگی سطح زیرین به لایه‌ بالایی خواهد شد.


 

02لایه شوک پد کفپوش های ورزشی دومیدانی

شوک پد (SBR)
پس از آماده‌سازی سطح کفپوش ورزشی دومیدانی، لایه SBR بر روی آن اجرا می‌شود. این لایه در ضخامتهای یکسان و از بهم چسباندن خرده لاستیکهای اصلاح شده با چسب پلی‌یورتان اجرا می‌شود. این لایه دارای ضخامت ۱۰ میلیمتر می باشد.


 

03لایه گرانول کفپوش ورزشی دومیدانی

گرانول EPDM به همراه چسب پلی یورتان 

این لایه شامل خرده لاستیک‌های EPDM می‌باشد. و در آخرین مرحله تولید بر روی کفپوش های ورزشی دومیدانی ایجاد میشوند.

 

عمر نگهداری کفپوش ورزشی دومیدانی در انبار در بسته‌بندی اولیه و در دمای °C 30 و برای مدت ۵ الی ۶ ماه می‌باشد.

 

طرح ها کفپوش ورزشی دومیدانی

کفپوش ورزشی دومیدانی دولایه - طرح سبزکفپوش ورزشی دومیدانی دولایه - رنگ کرمکفپوش ورزشی دومیدانی دولایه - طرح قرمز متخلخلکفپوش ورزشی دومیدانی دولایه - طرح مشکیکفپوش ورزشی دومیدانی دولایه - طرح آبیکفپوش ورزشی دومیدانی دولایه - طرح طوسیکفپوش ورزشی دومیدانی دولایه - رنگ های روشن

کفپوش  ورزشی دو میدانی ساندویچی

کفپوش ساندویچی پلی اورتان بهترین گزینه برای سالن های دومیدانی و ورزشیاین کفپوش مخصوص دومیدانی و ورزش های مشابه از ۵ لایه تشکیل شده است که در ضخامت های ۱۲ تا ۱۳ میلیمتر اجرا میشود . از اینرو به آن کفپوش ۵ لایه دومیدانی یا کفپوش ورزشی ساندویچی دومیدانی گفته میشود .

مشخصات فنی اجزاء‌ تشکیل دهنده کفپوش ورزشی دومیدانی ساندویچی یا لایه ای

01

لایه پرایمر کفپوش ساندویچی ورزشی

این محصول بر پایه رزین پلی‌یورتان، با خاصیت چسبندگی بسیار بالا و نفوذپذیری عالی، بعنوان پرایمر در لایه اول کفپوش لایه ای یا ساندویچی دومیدانی و سایر کفپوش های ورزشی بر روی سطح زیرکار اعمال می‌شود تا بستری مناسب جهت نصب لایه مافوق ایجاد شده که باعث افزایش چسبندگی سطح زیرین به لایه‌ بالایی خواهد شد.


 

 

02

شوک پد (SBR) کفپوش ساندویچی ورزشی

پس از آماده‌سازی سطح کفپوش دومیدانی ساندویچی یا لایه ای ، لایه شوک پد (SBR) بر روی آن اجرا می‌شود. این لایه در ضخامتهای یکسان و از بهم چسباندن خرده لاستیک های اصلاح شده با چسب پلی‌یورتان اجرا می‌شود. این لایه دارای ضخامت ۱۰ میلیمتر می باشد.


 

03

بتونه ماستیک کفپوش دومیدانی ساندویچی

این محصول بر پایه رزین پلی‌یورتان با خاصیت چسبندگی بالا و خاصیت تیکسوتروپ خوب، جهت پر کردن درزها و خلل و فرج لایه شوک پد (SBR) کفپوش های ورزشی ساندویچی دومیدانی چسبانده شده بر روی سطح بکار می‌رود. این محصول با دارا بودن الاستیسیته بالا، سازگاری بسیار ی با لایه‌های بعدی دارد.


 

04

رزین پلی یورتان کفپوش های ساندویچی دومیدانی

این لایه الاستیک بسیار بادوام و منعطف از جنس رزین پلی‌یورتان بصورت یکپارچه بر روی سطح زیرین کفپوش ورزشی دومیدانی اعمال می‌شود. این پوشش با استحکام بالا و خاصیت ارتجاعی و الاستیسیته خوب، جهت توزیع و دفع تنش‌های وارد شده به لایه شوک پد استفاده می‌گردد تا بدین طریق ضربه‌های وارد شده به ورزشکار بهنگام دویدن، تمرین و زمین خوردن به حداقل رسانده شود.


 

05گرانول EPDM

در کفپوش های ورزشی ساندویچی مخصوص دومیدانی این لایه بر روی رزین پلی یورتان بصورت بذرپاش اعمال میشود.اجزاء تشکیل دهنده کفپوش ورزشی فول دومیدانی

قسمت پرایمر کفپوش های دومیدانی فولپرایمر کفپوش ورزشی دومیدانی

پرایمر کفپوش ورزشی دومیدانی فول بر پایه رزین پلی‌یورتان، با خاصیت چسبندگی بسیار بالا و نفوذپذیری عالی، بعنوان پرایمر در لایه اول بر روی سطح زیرکار اعمال می‌شود تا بستری مناسب جهت نصب لایه مافوق ایجاد شده که باعث افزایش چسبندگی سطح زیرین به لایه‌ بالایی خواهد شد.

 


عکس قسمت شوکپ پد کفپوش ورزشی دومیدانیشوک پد (SBR) کفپوش های ورزشی دومیدانی فول

پس از آماده‌سازی سطح کفپوش دومیدانی فول ، لایه شوک پد (SBR) بر روی آن اجرا می‌شود. این لایه در ضخامتهای یکسان و از بهم چسباندن خرده لاستیک های اصلاح شده با چسب پلی‌یورتان اجرا می‌شود. این لایه دارای ضخامت ۱۰ میلیمتر می باشد.


 

04بتونه ماستیک کفپوش دومیدانی فول

این قسمت کفپوش دومیدانی بر پایه رزین پلی‌یورتان با خاصیت چسبندگی بالا و خاصیت تیکسوتروپ خوب، جهت پر کردن درزها و خلل و فرج لایه شوک پد (SBR) چسبانده شده بر روی سطح بکار می‌رود. این محصول با دارا بودن الاستیسیته بالا، سازگاری بسیار ی با لایه‌های بعدی دارد.


لایه رزین بندی پلی اورتان در کفپوش های دومیدانی سری فولرزین پلی یورتان  کفپوش ورزشی دومیدانی

در کفپوش های دومیدانی این لایه الاستیک بسیار بادوام و منعطف از جنس رزین پلی‌یورتان بصورت یکپارچه بر روی سطح زیرین اعمال می‌شود. این پوشش با استحکام بالا و خاصیت ارتجاعی و الاستیسیته خوب، جهت توزیع و دفع تنش‌های وارد شده به لایه شوک پد استفاده می‌گردد تا بدین طریق ضربه‌های وارد شده به ورزشکار بهنگام دویدن، تمرین و زمین خوردن به حداقل رسانده شود.


گرانول EPDM کفپوش ورزشی فول دومیدانی

این لایه  کفپوش ورزشی دومیدانی بر روی رزین پلی یورتان بصورت بذرپاش اعمال میشود.

عمر نگهداری کفپوش ورزشی دومیدانی فول در انبار در بسته‌بندی اولیه و در دمای °C 30 و برای مدت ۵ الی ۶ ماه می‌باشد.

طرح ها و رنگ های کفپوش ورزشی دومیدانی فول

کفپوش ورزشی دومیدانی فول طرح سبز و مشکی سری 1کفپوش فول دومیدانی - ورزشی طرح 2 رنگ قرمزکفپوش ورزشی دومیدانی فول طرح آبی رنگ و مشکی سری 3کفپوش ورزشی دومیدانی سری فول برای سالن های ورزشی و دومیدانی رو بسته

کفپوش ورزشی چوبی

به منظور جلوگیری از کاربردهای نادرست، کف سالن های ورزشی را از چوب های باد وام و سخت طراحی می کنند. در طی عمر کف سالن ورزشی، افراد زیادی بر روی سطح آن مشغول انجام ورزش های متنوعی هستند. رنگ کف سالن ورزشی باید روشن، زمخت و محافظت شود. زمانی که کف ساخته شده از چوب محکم را روی زمین قرار دادید و تصمیم گرفتید که چه نوع ورزشی در سالن ورزشی انجام می گیرد، در این صورت زمان آن است که خطوط مرزی را رنگ آمیزی و کف زمین را علامت گذاری کنید.

    وسایل مورد نیازبرای رنگ آمیزی کفپوش ورزشی

نوارمتر،۱۰۰ فوتی-  مداد- جعبه گچ- نوار نقاشی ۳ اینچ-پارچه جهت جلوگیری از چکیدن رنگ-رنگ ها روغنی و لعاب دار( ۲ نوع متفاوت رنگ های روشن با انتخاب شما)- غلطک ۳ اینچی با پرزهای ۴/۱ اینچ- کفه غلطکی-۲عدد برس نقاشی با پرزهای زبر معمولی۲/۱ اینچ- پارچه ی کهنه- رقیق کننده ی رنگ- سطل خالی ۵ گالنی- غلطک نقاشی استاندارد با پرزهای ۴/۱ اینچ- پلی اورتان

تعیین خطوط ورزشی بر روی کفپوش ورزشی

   دو نمونه از ورزش هایی که در سالن شما بیشتر انجام می شود را انتخاب کنید. اندازه های خطوط مرزی را برای هریک از دو نوع ورزش، پیدا کنید. عرض کف سالن را جهت پیدا کردن نقاط گوشه ای، هر خط برای ورزشی که بیشتر انجام می شود را اندازه گیری کنید. برای کشیدن خطوط از گچ استفاده کنید. در هر طرف خطوط نوار ۳ اینچی قرار دهید تا زمینه ی شما مشخص شود. با استفاده از غلطک ۳ اینچی و تیره ترین رنگ، خطوط را نقاشی کنید. هر خط را سه مرتبه رنگ آمیزی کنید، قبل از اینکه مرحله ی بعد نقاشی را انجام دهید، اجازه داده تا رنگ مرحله ی قبل کاملاً خشک شود. بعد از اینکه مرحله ی نهایی نقاشی خشک شد، به آرامی نوار را بردارید. دور انگشت خود را با یک پارچه بپوشانید و داخل رقیق کننده ی رنگ فرو برید. با استفاده از پارچه ی آغشته در رقیق کننده( تینر) اشکالات را پاک کنید. کفه ی غلطکی را در سطل ۵ گالنی خالی قرار دهید، نصف گالن از تینر را به سطل بیافزایید و با کمک تینر، کفه ی غلطکی را کاملاً تمیز کنید. کلّ کف سالن را سه بار جهت علامت گذاری و محافظت از خطوط با پلی اورتان پوشش دهید. قبل از انجام مرحله ی بعد، منتظر بمانید تا پوشش مرحله ی قبل خشک شود. با استفاده از برس نقاشی، لبه ی بیرونی کف سالن و موانع اطراف آن را با پلی اورتان پوشش دهید. در بین هر مرحله نقاشی، ظرف و غلطک را با استفاده از تینر(رقیق کننده) داخل سطل تمیز کنید.

کفپوش ورزشی پلی اورتان

کفپوش ورزشی پلی اورتان مناسب برای سالن های وزنه برداریاین کفپوش ورزشی که مخصوص سالن های بدنسازی میباشد .با ترکیب گرانول خورد شده و رزین تک جزئی پلی یورتان حرارتی باخاصیت چسبندگی بالا بهمراه قابلیت الاستیسیته مناسب می باشد. این کفپوش می تواند از ضخامت های متفاوت ۳ میل تا ۲۰ میل باشد.


 طرح های کفپوش ورزشی بدنسازی پلی اورتان

کفپوش ورزشی بدنسازی پایه پلی اورتان طرح 7کفپوش ورزشی پلی اورتان

کفپوش ورزشی سری پلی اورتان فوم دارFloSport-EQ کفپوش ورزشی پلی اورتان فوم دار با ترکیب دو جزئی و بر پایه رزین پلی‌یورتان با خاصیت چسبندگی بالا بهمراه قابلیت الاستیسیته مناسب، جهت چسباندن ورق‌های فوم دار بر روی سطح پرایمر زده شده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

03

لایه فوم دار کفپوش ورزشی

پس از آماده‌سازی سطح، ورق‌های فوم دار بر روی آن اجرا می‌شود. این لایه در ضخامتهای یکسان اجرا می‌شود

04

لایه میانی پلی‌یورتان کفپوش ورزشی فوم دار

پس از نصب لایه فوم دار بر روی سطح و آماده‌سازی سطحی آن، یک لایه الاستیک بسیار بادوام و منعطف از جنس رزین پلی‌یورتان بصورت یکپارچه بر روی آن اعمال می‌شود. این پوشش با استحکام بالا و خاصیت ارتجاعی و الاستیسیته خوب، جهت توزیع و دفع تنش‌های وارد شده به لایه فوم دار استفاده می‌گردد تا بدین طریق ضربه‌های وارد شده به ورزشکار بهنگام دویدن، تمرین و زمین خوردن به حداقل رسانده شود.

05

لایه نهایی  کفپوش ورزشی فوم دار سری پلی اورتان

این محصول بر پایه رزین پلی‌یورتان با مقاومت سایشی، برشی و خاصیت ارتجاعی بالا، الاستیسیته و انعطاف خوب،‌ جهت لایه نهایی کفپوش ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول مات بوده و مانع از انعکاس نور موجود در سالن ورزشی بر روی سطح می شود.

کفپوش تنیس – ورزشی پلی اورتان

کفپوش ورزشی - ورزشی تنیس

کفپوش ورزشی تنیس

کفپوش سالنی ورزشی

کفپوش ورزشی

کفپوش ورزشی بدنسازی

کفپوش ورزشی کشتی و ژیمناستیک

   کف پوش های لاستیکی یا حصیری به طور معمول در فعالیت های ورزشی یا سالن های ورزشی استفاده می شوند. آن ها در زیر وسایل ورزشی جهت جلوگیری از آسیب رساندن وسیله ی ورزشی به کف پوش قرار می گیرند یا برای نرمتر کردن سطح کف پوش که معمولاً توسط کشتی گیران و ژیمناستها مورد استفاده قرار می گیرد، به کار می رود. به طور معمول کف پوش را از گردوخاک، آشغال تمیز نگه دارید. اگر آشغال و مواد اضافی بر روی کف پوش لاستیکی باقی بماند، می تواند باعث چسبندگی یا لغزندگی کف پوش شود.

 وسایل مورد نیازبرای تمیز کردن کفپوش ورزشی کشتی و ژیمناستیک

– لیسه یا کاردک پلاستیکی – مخزن خالی – سطل گردگیری – صابون – برس با موهای نایلونی نرم – ابزار گردگیری

روند تمیز کردن کف سالن های کشتی و ژیمناستیک

  یک لیسه ی پلاستیکی را زیر تکه های بزرگ آشغال از قبیل آدامس یا گل و لجن قرار دهید. به آرامی لیسه را به سمت بالا حرکت دهید تا این مواد از سطح کف پوش تراشیده شوند. زباله های بزرگ را از سایر مواد جدا سازید. کف پوش پلاستیکی را با کمک جارو از گردوغبار، و سایر آشغال ها تمیز کنید. در یک سطل مقداری صابون مایع را با آب گرم جهت گردگیری مخلوط نمایید. به طور متناوب یک پاک کننده ی چند منظوره با رایحه ی لیمو و یا یک پاک کننده کف پوش پلاستیکی را می توان طبق دستورالعمل رقیق کرده، برای نظافت کف پوش به کار برد. پاک کننده های چند منظوره ی معطر می توانند در از بین بردن بوی پلاستیک به ما کمک کنند. یک برس نایلونی با موهای نرم را در سطل فرو برید. به طور مستقیم ترکیب را بر روی نقاط کثیف، خرده آشغال ها یا لکه ها بمالید. یک چوب گردگیری را در محلول تمیز کننده فرو برید. چوب را فشار داده تا آب اضافی آن خارج گردد. گردگیری کلّ سطح را از انتهای کف پوش پلاستیکی آغاز کنید و به سمت جلو پیش ببرید. شروع کار از انتهای کف پوش به شما اجازه می دهد کلّ سطح کف پوش را تمیز کنید بدون این که بر روی مناطق تمیز شده قبلی پا بگذاریدو چوب(ابزار) گردگیری و سطل را با آب، تمیز بشویید. شستشو را تا زمانی که آب آن ها تمیز شود، ادامه دهید. سطل را با آب سرد پر کنید. چوب گردگیری را درون سطل آب فرو برید، کف پوش را از باقیمانده صابون که باعث تیره و لکه دار شدن کف پوش پلاستیکی می شوند، پاک کنید. اجازه دهید تا کف پوش به وسیله هوا خشک شود.


کفپوش ورزشی چیست؟

ساختار کفپوش ورزشی

مدل های کفپوش ورزشی

انواع مدل های کفپوش ورزشی

کفپوش ورزشی مدل 809 سری 2016

کفپوش ورزشی مدل 809

کفپوش ورزشی مدل 804

کفپوش ورزشی رولی

کفپوش ورزشی مدرن

کفپوش ورزشی مدل اسپرت کلاسیک 02

کفپوش ورزشی مدل تمام رول ایرانی

کفپوش ورزشی

فروش کفپوش ورزشی

فروش انواع کفپوش ورزشی پلی اورتان

نمایندگان کفپوش ورزشی آی دکور - فروش و خدمات پس از فروش انواع کفپوش ورزشی

قیمت کفپوش ورزشی

ارزانترین قیمت کفپوش ورزشی

کفپوش ورزشی ارزان قیمت